top of page
derda kaya profil_edited_edited_edited_edited.png

op.dr.
derda kaya

Jinekoloji ve tüp bebek uzmanı olan Dr. Derda Kaya, "HPV'siz Yaşam" hareketinin kurucularındandır. HPV önleyici yaklaşımlar ve genital siğillerin tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır.

  • Instagram
  • Facebook

ÖZGEÇMİŞ

Op.Dr.M.Derda Kaya Ankara’da doğdu. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Mecburi hizmet görevini Aksaray Doğumevi bünyesinde tamamladı. Ardından   Antalya Atatürk Devlet Hastanesi ve 2013-2019 yılları arasında da Özel Olimpos Hastanesi’nde görev yaptı. 2019 yılı itibari ile kendi kliniğinde hizmet vermeye başlamıştır.

Dr.Mustafa Derda Kaya, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Jinekoloji ve Obstetri dergilerinde yayınlanmış makaleleri mevcuttur. Pek çok yurt içi ve yurtdışı kongre ve eğitimlere katılımı olup, 2007 yılında ENTOG bünyesinde 17. Avrupa Jinekoloji ve Obstetri asistanları değişim programı dahilinde Avusturya Linz Konventhospital Barmherzige Brüder’de çalışmıştır.

 

2013 yılında ÜYTE (Üremeye yardımcı tedaviler eğitimi) sonrası sertifikasyon (tüp bebek sertifikası) almaya hak kazanmıştır. HPV'nin önlenmesi, tanısı ve tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır.

İLETİŞİM

Op.Dr.Derda Kaya'dan randevu için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

+90 242 324 44 42

bottom of page